23. Aviatická pouť 2013

Již po třiadvacáté přivítá v letošním roce na letišti v Pardubicích Aviatická pouť všechny příznivce letectví. Pro nadcházející ročník, který se uskuteční ve dnech 1. a 2. června 2013, připravují organizátoři opět bohatý program v podobě velkoprostorového divadelního představení, tak jak tomu bylo i v uplynulých třech létech. V programu, zaměřeném na letecké boje na východní frontě, budou opět letecké ukázky zaměřené k jednotlivým obdobím historie doplňovány pozemním představením. Dalším tématem příštího ročníku Aviatické pouti se stane zlatý věk proudové éry a připomínka náletů na Pardubice.

Aviatická pouť je stálicí v kalendáři oblíbených leteckých přehlídek. Jejím cílem je připomínat úspěchy české a československé aviatiky sobě vlastním, originálním formátem divadelně pojatých představení ve vzduchu i na zemi, jež ve 3D prostoru kombinují obecný historický děj s tím leteckým. A protože letectví je obor, který nám dělal a dělá dobré jméno, chce Aviatická pouť, tím, že existuje, podpořit význam odkazu těch, kteří se na něm podíleli a podílejí.

Hlavní témata 23. Aviatické pouti

* Československý letecký průmysl mezi světovými válkami

* Plán Barbarossa- přepadení SSSR v roce 1941

* 1.čsl smíšený letecký pluk a Ostravská operace

* Hloubkové lety spojenců nad obsazenou Evropou

* Činnost 8., 9. a 15. letecké armády USAF nad Československem v letech 1944-45

* Zlatý věk proudové éry (nejen) ČSLA

Balíček pro letecké nadšence

Pro nadcházející ročník připravilo Sdružení Aviatické pouti novinku v podobě možnosti zakoupení balíčku složeného ze zlaté vstupenky, upomínkových a propagačních předmětů s leteckou tématikou. Prodej balíčku společně s předprodejem vstupenek byl zahájen na konci listopadu 2012 a zatímco vstupenky budou v prodeji až do zahájení akce, počet exkluzivních balíčků je početně výrazně limitován. „Na základě ohlasů z předešlých ročníků, kdy se po podobné možnosti mnozí návštěvníci často ptali, jsme se rozhodli pro rok 2013 připravit dárkový balíček. Přicházíme s ním již nyní, protože balíček se může stát vhodným vánočním dárkem pro mnohé letecké příznivce,“   říká o novince Josef Hadinec, z organizačního týmu Aviatické pouti.

Létající pevnost zavítá do Pardubic

Další zajímavosti z připravovaného programu letošního ročníku AP:

Novinky na 23. Aviatické pouti

P-38 LIGHTNING na 23. Aviatické pouti!

Do Pardubic míří letadlo slavných

Aviatická pouť nejsou jen letadla

Boeing B-17 Flying Forteress se stíhačkou Messerschmitt 10

Spitfire láká na 23. Aviatickou pouť

©Photo: Petr Huňáček () a Petr Kolmann ()

 

Updated: 18.2.2018 — 11:12

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..