22. Aviatická pouť 2012

Již po dvaadvacáté se ve dnech 2. a 3. června 2012 uskuteční na pardubickém letišti Aviatická pouť. Po loňském velice úspěšném ročníku, který ve zcela netradičním formátu provedl diváky historií aviatiky v Čechách v rámci oslav 100 let létání v českých zemích, se organizátoři rozhodli pro novou koncepci, zaměřenou na „STOLETÍ VZDUŠNÝCH SOUBOJŮ“. Na první červnový víkend připravují program připomínající minulost vzdušných sobojů, realizovaný poutavým formátem leteckých představení, jež budou ve 3D prostoru kombinovat obecný historický děj s tím leteckým. Do programu je opět zařazeno vystoupení řady originální historických letounů, z nichž mnohé se v Pardubicích představí v české premiéře.

 

Nosná témata 22. Aviatické pouti

* Století vzdušných soubojů
* 70. výročí založení československého stíhacího wingu ve Velké Británii
* 70. výročí zahájení bojové činnosti americké 8. letecké armády z Velké Británie
* 100. výročí narození generálporučíka Františka Fajtla

 

Bohatý doprovodný program
Samozřejmostí je i tradičně pestrý pozemní doprovodný program s ukázkami rozličné soudobé i historické vojenské techniky, či autoveteránů. Aviatická pouť již po léta představuje ideální místo pro oddychové vyžití celé rodiny. Naprostou většinu mužů všech věkových kategorií jistě zaujme vedle letového programu i nepřeberné množství historické a soudobé vojenské techniky. Návštěvnice si pak mohou vybrat z připraveného kulturního programu, ve kterém jsou pravidelnými hosty i známí herci z Východočeského divadla. Pro děti je pak tradičně připravena řada zábavných atrakcí a soutěží.

Ve vrtulníku i v historickém vlaku
Velkým lákadlem letošního ročníku se staly vedle unikátních historických strojů i vyhlídkové lety pro veřejnost. Ty se premiérově uskuteční na palubách vrtulníků, které dříve sloužily u policie a cestující se tak budou moci vžít do pocitů členů policejního komanda při přesunu vrtulníkem. Organizátoři Aviatické pouti své úsilí zaměřují nejen na přípravu kvalitního letového programu, ale i na zabezpečení dalších zajímavých programů pro návštěvníky. Například s platnou vstupenkou na Aviatickou pouť budou návštěvníci moci zdarma využít k dopravě přímo do prostoru letiště historický motoráček. Zcela jistě se bude jednat o zajímavý zážitek, protože více než šest desítek let starý motorový vůz Pardubického spolku historie železniční dopravy je prohlášen za Kulturní památku České republiky. Návštěvníci Aviatické pouti tak budou moci ve dnech 2. a 3. června zažít, vedle prvotřídních ukázek z bohatého letového programu, i nostalgické pocity spojené s cestováním historickou technikou.

Výhodný předprodej
Dá se předpokládat, že kvalitní program opět přiláká velké množství návštěvníků, proto organizátoři spustili předprodej vstupenek v síti společností Ticket Art a Ticket Portal. Vedle nesporné výhody snadného odbavení při vstupu na letiště a snížené ceny získají návštěvníci, kteří si vstupenky zakoupí v předprodeji, i zajímavý dárek. Ten obdrží po předložení platné vstupenky z předprodeje u prezentačního stánku Sdružení AP umístěného přímo na letišti v době konání akce. Letiště bude otevřeno pro veřejnost po oba dny od 8.00 do 20.00 hodin a hlavní letový program proběhne od 12.00 do 17.30 hodin.

Další zajímavosti z připravovaného programu letošního ročníku AP:

Přežil Pearl Harbor a míří do Pardubic

Vyhlídkové lety na Aviatické pouti

Mimořádná příležitost zažít pocity pilotů M.A.S.H.

Oslavy stého výročí narození pilota Josefa Koukala

Bulharské letectvo potvrdilo účast na Aviatické pouti

Legenda vietnamské války přiletí do Pardubic

Akrobaté nebudou chybět na Aviatické pouti

První návštěvníci Aviatické pouti jsou již v Pardubicích

©Photo: Petr Huňáček (1,2,3,3a,4,5,6,7,8) a Petr Kolmann (9,10)

Aviatická pouť již tento víkend

©Photo: Petr Kolmann (1-5)

Hrajte si a lítejte s námi

Veškeré informace najdete zde: http://aviatickapout.cz

Fotografie z minulých ročníků a letošní AP si můžete prohlédnout zde:

2006
http://fotogalerie.presscont.cz/thumbnails.php?album=5

2010
http://fotogalerie.presscont.cz/thumbnails.php?album=6

2011
http://fotogalerie.presscont.cz/thumbnails.php?album=7

 

Updated: 18.2.2018 — 11:28

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..